Narodowe czytanie "Trylogii" H. Sienkiewicza
6 września 2014

OdpowiadajÄ…c na apel Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej, nasza szkoÅ‚a przyÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. To już trzecia edycja tego czytelniczego przedsiÄ™wziÄ™cia. W ubiegÅ‚ych latach  wspólnie czytano dzieÅ‚a Aleksandra Fredry  i „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W tym roku Narodowe Czytanie  skupiÅ‚o  siÄ™ na „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Czy warto czytać? Zdecydowanie tak.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta:

1. Książka pomaga nam rozwijać język i słownictwo.
  2. Uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych.
  3. Pobudza fantazję, uczy budować obrazy w wyobraźni.
  4. Dostarcza nam rozrywki i emocji. Może rozśmieszać lub zasmucić. Może pocieszać i wskazywać nowe możliwości.
  5. Pomaga nam zrozumieć siebie
  6. Jest naszym towarzyszem w samotności.
  7. Dobra książka dla dzieci, którÄ… można czytać na gÅ‚os, przynosi radość dzieciom i dorosÅ‚ym. Buduje pomost miÄ™dzy pokoleniami.

WÅ‚Ä…czajÄ…c siÄ™ w tÄ™ ogólnopolskÄ… akcjÄ™ chcieliÅ›my zaszczepić w Was odrobinÄ™ ciekawoÅ›ci wobec losów Sienkiewiczowskich bohaterów, zwrócić uwagÄ™ na bogactwo polskiej literatury i ukazać, że w mistrzowski sposób można poÅ‚Ä…czyć gÅ‚Ä™boki patriotyzm z fascynujÄ…cÄ… przygodÄ…, a nierzadko komizmem i humorem.

DziÄ™kujemy za wspólne czytanie, które odbyÅ‚o siÄ™ w naszej szkole 5 wrzeÅ›nia 2014 r.

Naszą stronę odwiedziło już 2066404 osób.