Kolejami Dolnośląskimi do Szklarskiej Poręby
12 grudnia 2014

W piÄ…tek, 12 grudnia Koleje DolnoÅ›lÄ…skie zorganizowaÅ‚y bezpÅ‚atny przejazd promocyjny na trasie WrocÅ‚aw GÅ‚ówny – WaÅ‚brzych – Jelenia Góra – Szklarska PorÄ™ba Górna. Grupa naszych uczniów(27) klas Technikum Transportu Kolejowego wyjechaÅ‚a wraz z opiekunami: p. Romanem Izydorczykiem oraz p. Robertem Strojcem.

W pociÄ…gu przywitaÅ‚ nas p. BogusÅ‚awa Molecki – dyrektor ds. handlowych „Koleje DolnoÅ›lÄ…skie S.A.”, rozdano nam gadżety Kolei DolnoÅ›lÄ…skich.

NaszÄ… podróż rozpoczÄ™liÅ›my punktualnie. Można byÅ‚o podziwiać wspaniaÅ‚e widoki oraz odczuć postÄ™py w budowie nowoczesnych podkÅ‚adów kolejowych i torowisk na trasie przejazdu.

Podczas postoju w Szklarskiej PorÄ™bie Górnej zostaÅ‚ zaprezentowany  Impuls 36WEa. Każdy mógÅ‚ wejść do kabiny maszynisty i przekonać siÄ™, czy prowadzenie jednego z najnowoczeÅ›niejszych pojazdów w kraju, to Å‚atwa sprawa.

Funkcjonariusze WydziaÅ‚u Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze  przeprowadzili pogadankÄ™ o kwestiach bezpieczeÅ„stwa.

Na miejscu mieliśmy trochę czasu na małe zakupy pamiatek z wyjazdu. Wycieczka zakończyła sie o 16.22 zgodnie z rozkładem.

Opinie uczniów:

Joanna:

Wycieczka bardzo mi się podobała. Nabyłam nową wiedzę o rzeczach mnie interesujących oraz o moim zawodzie.
W przyszÅ‚oÅ›ci również chciaÅ‚aby wziąć udziaÅ‚ w podobnym przedsiÄ™wziÄ™ciu.

Celina:

Wycieczka byÅ‚Ä… bardzo  ciekawa. RozwiÄ…zania techniczne w tym pociÄ…gu byÅ‚y bardzo nowoczesne. Duże wrażenie zrobiÅ‚a na mnie pomieszczenie maszynisty.

Alicja:

Wycieczka bardzo mi siÄ™ podobaÅ‚a. MogÅ‚am zobaczyć urzÄ…dzenia sÅ‚użące so prowadzenia pociÄ…gu  z bliska.

ZdjecieZdjecieZdjecieZdjecie

Naszą stronę odwiedziło już 2066032 osób.