Pedagog Szkolny ogłasza konkurs dla uczniów ZS Żarów
26 luty 2015

Regulamin Konkursu na prezentacjÄ™ multimedialnÄ… lub film

1. Konkurs na prezentacjÄ™ multimedialnÄ… lub film adresowany jest do uczniów klas I – III ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ im. JÄ™drzeja Åšniadeckiego w Å»arowie.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie prezentacji multimedialnej lub filmu o tematyce zwiÄ…zanej
    z obchodami „Åšwiatowego Dnia bez Papierosa”.
  3. Cel konkursu:
  • Pozyskanie ciekawych projektów prezentacji multimedialnych i filmów celem wykorzystania ich w dalszych dziaÅ‚aniach edukacyjnych prowadzonych przez naszÄ… szkoÅ‚Ä™.
  • Rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci posÅ‚ugiwania siÄ™ technologiÄ… informacyjnÄ…,
  • KsztaÅ‚towanie umiejÄ™tnoÅ›ci selekcji potrzebnych informacji,
  • Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeÅ‚ informacji z poszanowaniem praw autorskich.
  1. Czas trwania i przebieg konkursu:
  • Konkurs rozpocznie siÄ™ 2 marca 2015 r. i trwać bÄ™dzie do 30 kwietnia 2015r.
  • Konkurs jest jednoetapowy.
  • Termin skÅ‚adania prac u nauczycieli informatyki mija 4 maja 2015r.
  • Obrady jury odbÄ™dÄ… siÄ™ pomiÄ™dzy 4 a 29 maja 2015r.
  • Wyniki  konkursu zostanÄ… ogÅ‚oszone na stronie internetowej szkoÅ‚y do 20 maja 2015r.
  • Uroczyste wrÄ™czenie nagród nastÄ…pi w dniu zakoÅ„czenia roku szkolnego 2014/2015.
  1. Zasady uczestnictwa w konkursie:
  • Uczestnikami konkursu mogÄ… być uczniowie ZS w Å»arowie, którzy wykonajÄ… i w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 maja 2015 r. przekażą swojÄ… pracÄ™ nauczycielowi informatyki.
  • Prace konkursowe mogÄ… być wykonane indywidualnie lub w zespoÅ‚ach 2-osobowych.
  • Przedmiotem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej lub filmu:
    • prezentacja - maksymalnie do 15 slajdów zawierajÄ…ca tekst, grafikÄ™ lub obraz, zapisana w programie Power Point lub Libre Office Impress,  dostarczona na pÅ‚ycie CD lub DVD,
    • film trwajÄ…cy 3 minuty, w formacie AVI, WMV, MPEG-4.
  • PÅ‚yta CD lub DVD z prezentacjÄ…/filmem musi zawierać także  dodatkowe obiekty w niej wykorzystane (muzyka, dźwiÄ™k, obrazy, grafiki, animacje, filmy, itp.), bez których może ona nie dziaÅ‚ać prawidÅ‚owo.
  • Uczestnik/uczestnicy konkursu może być autorem maksymalnie 1 prezentacji.
  • Zapis prezentacji na pÅ‚ycie powinien zawierać dane osobowe autora/autorów pracy (imiÄ™, nazwisko, klasa, adres e-mail).
  • Oceny prac dokona jury powoÅ‚ane przez organizatorów konkursu.
  • Prace przekazane na konkurs nie bÄ™dÄ… zwracane, stajÄ… siÄ™ wÅ‚asnoÅ›ciÄ… organizatorów i bÄ™dÄ… wykorzystywane
    w dziaÅ‚aniach informacyjno – edukacyjnych naszej szkoÅ‚y.
  1. Kryteria oceny prac konkursowych
  •  Prace bÄ™dÄ… oceniane z uwzglÄ™dnieniem nastÄ™pujÄ…cych kryteriów :
  • zastosowanie siÄ™ do zapisów niniejszego regulaminu,
  • ocena merytoryczna,
  • ocena pomysÅ‚owoÅ›ci i oryginalnoÅ›ci przekazu treÅ›ci,
  • czytelność przekazu.
  • Prace w caÅ‚oÅ›ci skopiowane z Internetu zostanÄ… zdyskwalifikowane.
  • W skÅ‚ad jury, które dokona oceny prac wejdÄ… nauczyciele informatyki, biologii, pielÄ™gniarka oraz psycholog szkolny.
  1. .Nagrody konkursowe
  • Laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymajÄ… nagrody rzeczowe.
  • O podziale nagród zadecyduje jury biorÄ…c pod uwagÄ™ poziom prac zgÅ‚oszonych do konkursu.
  • Nagrody nie podlegajÄ… zamianie na ich równowartość pieniężnÄ….
  • Prace zakwalifikowane do konkursu, nagrodzone bÄ™dÄ… również ocenÄ… celujÄ…cÄ… z informatyki, z zakresu aktywnoÅ›ci pozalekcyjnej.
Naszą stronę odwiedziło już 2066153 osób.