PRACA I ZAROBKI NA KOLEI
29 września 2015

PRACA I ZAROBKI NA KOLEI

21 wrzeÅ›nia 2015 r. w Gazecie Wyborczej ukazaÅ‚ siÄ™ artykuÅ‚ pt. „Pracuj, synu na kolei” mówiÄ…cy o dużych inwestycjach na kolei w caÅ‚ym kraju i co jest naturalne „kolejÄ…” rzeczy o nowych stanowiskach  dla mÅ‚odych adeptów zawodów kolejowych. „Pracy na kolei sprzyjajÄ… wielkie inwestycje za miliardy zÅ‚otych w infrastrukturÄ™ i pociÄ…gi”, a np. PKP Cargo przez nastÄ™pne dwa lata chce przyjąć do pracy tysiÄ…c maszynistów oferujÄ…c im 5-8 tys. zÅ‚. brutto. Podobnie PKP PLK S.A., która w naszej szkole ma klasy patronackie i oferuje atrakcyjne stypendia. Pracowników poszukujÄ… również inne spóÅ‚ki kolejowe jak np. PKP Intercity S.A. oraz Koleje DolnoÅ›lÄ…skie S.A., z którymi mamy zawarte przedwstÄ™pne umowy o praktyki zawodowe naszych uczniów.

Podczas ubiegÅ‚orocznego Dnia PrzedsiÄ™biorczoÅ›ci jeden z uczniów zapoznaÅ‚ siÄ™ z pracÄ… w pociÄ…gu PENDOLINO.

MyÅ›lÄ™, że jest to kolejny dowód na to, iż o wyborze zawodu powinna dzisiaj decydować przede wszystkim możliwość znalezienia pracy, a takÄ… oferuje PKP – dzisiaj i w ciÄ…gu kilku najbliższych lat. Poza tym, co dodatkowo zasÅ‚uguje na podkreÅ›lenie, sÄ… to umowy o pracÄ™, dajÄ…ce poczucie bezpieczeÅ„stwa i stabilizacji.

Naszą stronę odwiedziło już 2066118 osób.