Wyjazd do Opola - Projektowanie 3D
12 stycznia 2012

Grupa uczniów Technikum Informatycznego w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w dniu 12 - tego stycznia 2012 w ramach programu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego na Dolnym Śląsku II" pojechała na wyjazdowe warsztaty na Politechnice Opolskiej. Zajęcia ćwiczeniowe trwały 4 godz. lekcyjne i dotyczyły podstaw modelowania trójwymiarowego w programie Creo Parametric 1.0.

Uczniowie w trakcie tych zajęć mogli dowiedzieć się w jaki sposób zaprojektować obiekt 3D, zgeometryzować jego wymiary oraz samodzielnie nadać mu odpowiednie kształty. Następnie zajęli się projektowaniem takich elementów jak stół, schody, kostka i różnego rodzaju modeli bryłowych.

Uczniowie poznali sposób wykonania animacji złożeniowej, w jaki sposób korzystać i wykonywać dokumentację projektu. Zajęcia prowadzone były przez pracownika Politechniki Opolskiej, który w miłej atmosferze wprowadził nas w tajniki modelowania 3D. Po wyczerpujących, ale miłych zajęciach pojechaliśmy do centrum handlowego "Karolinka". Opiekunami wyjazdu byli p. Roman Izydorczyk oraz Robert Strojec, nauczyciele informatyki w naszej szkole.

Naszą stronę odwiedziło już 2066373 osób.