Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych
21 października 2016

Zostań dawcą szpiku !

W dniu 28.10.2016r. w Zespole SzkóÅ‚ im. JÄ™drzeja Åšniadeckiego w Å»arowie odbÄ™dzie siÄ™ rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych/szpiku kostnego poÅ‚Ä…czona ze zbiórkÄ… pieniÄ™dzy na fundacjÄ™ DKMS. Jest to akcja w caÅ‚oÅ›ci organizowana przez uczniów przy pomocy fundacji.

Każdy zdrowy czÅ‚owiek pomiÄ™dzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi, może zostać DawcÄ… krwiotwórczych komórek macierzystych. Najważniejsze, aby byÅ‚ w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiaÅ‚ na choroby przewlekÅ‚e i nie należaÅ‚ do żadnej z grup ryzyka.

Aby zostać potencjalnym DawcÄ…, wystarczy wziąć udziaÅ‚ w zorganizowanej w szkole akcji #KOMÓRKOMANIA, wypeÅ‚nić formularz i za pomocÄ… specjalnych paÅ‚eczek pobrać wymaz z bÅ‚ony Å›luzowej z wewnÄ™trznej strony policzka.

zostan_dawca_szpiku

Naszą stronę odwiedziło już 2066320 osób.