TTK - wycieczka Warszawa - Grochów PKP INTERCITY
5 czerwca 2017

W dniu 02 czerwca 16 osobowa grupa uczniów klasy I i II Technikum Transportu Kolejowego uczestniczyÅ‚a w wycieczce do Warszawy Grochów.

Na miejscu mogli zobaczyć jednÄ… z najwiÄ™kszych w Europie hal, w której dokonywane sÄ… przeglÄ…dy skÅ‚adów wagonowych „PKP Inercity”.

Uczniowie obserwowali przeglÄ…d skÅ‚adu wagonowego oraz budowÄ™ i zasadÄ™ eksploatacji jednego z najnowszego pojazdu” PKP Intercity”  Flirta III. NastÄ™pnie uczniowie mogli obejrzeć symulator lokomotywy EP 09 oraz EU44” Husarz”, na których wszyscy maszyniÅ›ci ze spóÅ‚ki PKP „Intercity” przechodzÄ… obowiÄ…zkowe ćwiczenia w sytuacjach wystÄ™pujÄ…cych na szlakach kolejowych podczas prowadzenia pociÄ…gów pasażerskich.

Kolejnym punktem wycieczki byÅ‚a sala, w której na specjalnym ploterze przygotowywane sÄ… tabliczki kierunkowe stosowane w pociÄ…gach do opisu trasy.

Na koniec naszej wycieczki uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali kabinÄ™ maszynisty oraz wnÄ™trze pociÄ…gu Pendolino ED 250, a także mogli obserwować pracÄ™ drużyny konduktorskiej przygotowujÄ…cej pociÄ…g do odjazdu wraz z obserwacjÄ… dokonywania próby hamulca przez rewidenta taboru na pociÄ…gu relacji Warszawa Wschodnia – WrocÅ‚aw GÅ‚ówny „Łużyce”  odstawionego  na  grupie odstawczej „Warszawa Grochów”.

Wycieczka zostaÅ‚a zorganizowana dziÄ™ki znakomitej wspóÅ‚pracy z p. Januszem Kaziorem - Z-ca Dyrektora ds. handlowych ZakÅ‚adu Zachodniego PKP Intercity SA w Poznaniu, przy pomocy Dyrekcji ZakÅ‚adu Centralnego „PKP Intercity” S.A. w Warszawie.

Zdjecie

Naszą stronę odwiedziło już 2066027 osób.