Podsumowanie matur - perspektywy
16 sierpnia 2017

Egzamin dojrzaÅ‚oÅ›ci jak to staÅ‚o siÄ™ zwyczajem, od kilku lat absolwenci szkoÅ‚y zdali w tym roku zdali w 94% - nie zdaÅ‚ 1 uczeÅ„ z jednego przedmiotu i  w sierpniu  ma prawo do egzaminu poprawkowego. W ubiegÅ‚ym roku zdawalność matury wyniosÅ‚a 100%.

MyÅ›limy, że po egzaminie poprawkowym sytuacja bÄ™dzie identyczna. Należy zaznaczyć, że sukcesy naszych uczniów sÄ… jednoczeÅ›nie sukcesami nauczycieli ZespoÅ‚u SzkóÅ‚, którzy dziÄ™ki wytrwaÅ‚ej pracy i systematycznoÅ›ci potrafiÄ… przygotować swoich wychowanków do podejmowania wyzwaÅ„ i osiÄ…gania sukcesów.

Jak co roku dwóch najlepszych maturzystów ze szkoÅ‚y zostaÅ‚o wytypowanych do stypendium Starosty Powiatu Åšwidnickiego i sÄ… to:

1. Michał Kaźmierczak
2. Wojciech Grzęda.

Å»yczymy im sukcesów w dalszej drodze życia czyli na studiach wyższych.

ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ ksztaÅ‚ci techników transportu kolejowego i w zwiÄ…zku z tym 3 lipca 2017r. podpisaliÅ›my w UrzÄ™dzie transportu kolejowego DeklaracjÄ™ w sprawie rozwoju kultury bezpieczeÅ„stwa w transporcie kolejowym.

Obliguje to szkoÅ‚Ä™ do stawiania bezpieczeÅ„stwa w transporcie kolejowym na najważniejszym miejscu. Ponadto uczniowie przygotowujÄ…cy siÄ™ do wykonywania  zawodów kolejowych zostajÄ… bardzo mocno ukierunkowani na postawÄ™ bacznego obserwatora i zwracania uwagi na niebezpieczeÅ„stwa różnego typu. Możliwość podpisania Deklaracji jest dla nas zaszczytem, który nie spotkaÅ‚ wszystkich szkóÅ‚ ksztaÅ‚cÄ…cych kolejarzy w Polsce, ale i  stawia przed nami wyzwanie na miarÄ™ nowoczesnego postrzegania zawodów kolejowych.

PragnÄ™ nadmienić, iż od r. szkolnego 2017/18 w porozumieniu z PKP Intercity S. A. ZakÅ‚ad Zachodni w Poznaniu chcemy przystÄ…pić do realizacji innowacji z zakresu lepszego przygotowania uczniów do pracy.

Toteż zapraszamy absolwentów gimnazjów do nauki w szkole oferujÄ…cej: stypendia, zdobycie ciekawych zawodów (technik transportu kolejowego i technik informatyk), możliwość zdania matury oraz samorealizacjÄ™ w wybranym kierunku pod opiekÄ… nauczyciela.

Pozdrawiam serdecznie.
Dorota Jasztal

Naszą stronę odwiedziło już 2066356 osób.