XXXVII Rocznica Głodówki Kolejarzy we Wrocławiu
22 października 2017

W dniu 22.10.2017 roku ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ w Å»arowie czynnie uczestniczyÅ‚ w obchodach XXXVII Rocznicy GÅ‚odówki Kolejarzy we WrocÅ‚awiu. Uroczystość ta miaÅ‚a miejsce w Lokomotywowni "PKP Intercity" S.A. we WrocÅ‚awiu.

NaszÄ… szkoÅ‚Ä™ reprezentowali Sylwia Gorzycka, Martyna KoÅ‚aciÅ„ska, Kacper Jania z III klasy technikum o kierunku technik transportu kolejowego razem z nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Rolandem Potoczny.
Jednym z punktów uroczystoÅ›ci byÅ‚o zÅ‚ożenie wieÅ„ców, wiÄ…zanek pod pomnikiem Åšw. Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest PatronkÄ… kolejarzy.
Pod uroczystej Mszy ÅšwiÄ™tej koncelebrowanej przez JE biskupa Jacka Jezierskiego, w wolnej chwili mÅ‚odzież z naszej szkoÅ‚y miaÅ‚a możliwość porozmawiania z Prezesem "PKP" S.A. Panem Krzysztofem MamiÅ„skim, Prezesem "PKP CARGO" S.A. Panem Maciejem Libiszewski, byÅ‚ym Ministrem Transportu Panem Ewarystem Waligórskim oraz Dyrektorem ZakÅ‚adu we WrocÅ‚awiu "CARGO" S.A. Panem Jackiem Krawczun.
Pan Prezes Krzysztof MamiÅ„ski oraz Pan Prezes Maciej Libiszewski zÅ‚ożyli na rÄ™ce mÅ‚odzieży samych sukcesów w nauce i podjÄ™cia pracy na kolei.
ZdjecieZdjecie
Naszą stronę odwiedziło już 2066167 osób.