Święto Szkoły - DZIEŃ KOLEJARZA I INFORMATYKA
2 grudnia 2017

W uroczystoÅ›ci ÅšWIĘTA SZKOŁY – DZIEŃ KOLEJARZA I INFORMATYKA w dn.28.11.2017r. zaszczycili nas swojÄ… obecnoÅ›ciÄ… :

p. Kamil ZieliÅ„ski –wicewojewoda Dolnego ÅšlÄ…ska

P. Piotr Fedorowicz-starosta powiatu Å›widnickiego

p. Zygmunt Worsa wicestarosta powiatu Å›widnickiego

p. Leszek Michalak burmistrz Å»arowa

oraz pracodawcy, którzy z nami owocnie wspóÅ‚pracujÄ…, a mianowicie:

p.Dariusz Kolubka dyrektor PKP PLK S.A. ZakÅ‚ad w WaÅ‚brzychu,

p.Janusz Kazior wicedyrektor ds. handlowych PKP Intercity S.A. ZakÅ‚ad Zachodni PoznaÅ„

p.MaÅ‚gorzata Marcinko – z-ca naczelnika sekcji WaÅ‚brzych Cargo S.A.

p. Bartosz Dziwak – specjalista ds. technicznych KD S.A.

Od tego roku szkolnego poÅ‚Ä…czyliÅ›my dwa Å›wiÄ™ta w jedno w zwiÄ…zku z przypadajÄ…cym 25 listopada ogólnopolskim Dniem Kolejarza oraz 8 czerwca Dniem Informatyka. Gwoli wyjaÅ›nienia: zawsze o tej porze obchodziliÅ›my tylko dzieÅ„ kolejarza, ale informatycy - i sÅ‚usznie, dopominali siÄ™ również o swoje Å›wiÄ™to. Wszak wiadomo, że 8 czerwca to w szkole zawsze gorÄ…cy czas zwiÄ…zany z egzaminami zawodowymi i zakoÅ„czeniem roku szkolnego, toteż od tego roku szkolnego powiÄ…zaliÅ›my te dwa Å›wiÄ™ta. Ponadto, ponieważ zaraz nastÄ…piÅ‚y Andrzejki, a jest to również ÅšwiÄ™to naszego Patrona – wybitnego chemika JÄ™drzeja Åšniadeckiego postanowiliÅ›my te wszystkie Å›wiÄ™ta poÅ‚Ä…czyć w jedno, gdyż szkoÅ‚a nie tylko Å›wiÄ™tami stoi ale przede wszystkim uczy, wychowuje i opiekuje siÄ™.

„MyÅ›lÄ™, że jesteÅ›cie dumni ze swojej szkoÅ‚y, ponieważ daje swoim absolwentom mocne podwaliny pod dalsze ksztaÅ‚cenie oraz budowanie kariery zawodowej. Wyniki naszych uczniów na egzaminie maturalnym sÄ… w wiÄ™kszoÅ›ci lepsze od Å›redniej wojewódzkiej i powiatowej, od dwóch lat zdawalność matury jest 100% , a od kilku najlepsza w powiecie. Na egzaminach zawodowych radzÄ… sobie ze zmiennym szczęściem, ale tu też plasujemy siÄ™ w czoÅ‚ówce powiatowej. Nasza Edukacyjna wartość dodana mieÅ›ci siÄ™ w ćwiartce SZKOŁA SUKCESU, a co to znaczy? MówiÄ…c kolokwialnie szkoÅ‚a wyposaża uczniów w wiedzÄ™ i umiejÄ™tnoÅ›ci powyżej Å›redniej powiatowej czyli rozwój naszej szkoÅ‚y i naszych uczniów przebiega w kierunku zgodnym z zaÅ‚ożeniami strategii powiatu Å›widnickiego i województwa dolnoÅ›lÄ…skiego. W Zespole SzkóÅ‚ w Å»arowie uczniowie uczÄ… siÄ™ zawodów deficytowych, które gwarantujÄ… im pracÄ™ po zakoÅ„czeniu szkoÅ‚y, ale też umożliwiajÄ… dalszÄ… Å›cieżkÄ™ ksztaÅ‚cenia. W branży kolejowej w obrÄ™bie zawodu technika transportu kolejowego mieÅ›ci siÄ™ kilkanaÅ›cie stanowisk, natomiast w przypadku wszelkich profesji zwiÄ…zanych z informatykÄ… aż 20 różnych zawodów. Tak wiÄ™c po ukoÅ„czeniu szkoÅ‚y absolwenci bÄ™dÄ… mieli bardzo szerokie spectrum możliwoÅ›ci wyboru. Niewykluczone, że zanim skoÅ„czÄ… szkoÅ‚Ä™ ten wybór ulegnie rozszerzeniu, ponieważ bez przerwy pojawiajÄ… siÄ™ coraz to nowe zawody niezbÄ™dne do kreowania zmieniajÄ…cej siÄ™ nieustannie rzeczywistoÅ›ci.” - powiedziaÅ‚a dyr. szkoÅ‚y Dorota Jasztal.

GÅ‚os zabrali wszyscy zaproszeni goÅ›cie, którzy akcentowali znaczÄ…cÄ… rolÄ™ porzÄ…dnego wyksztaÅ‚cenia zawodowego w obecnym Å›wiecie.

P. dyrektor Janusz Kazior wrÄ™czyÅ‚ podziÄ™kowania oraz upominki stażystom PKP intercity S.A., którzy w wakacje odbyli miesiÄ™czne staże.

Program artystyczny przygotowany przez naszych nauczycieli i uczniów pokazaÅ‚, że potrafimy siÄ™ też z siebie Å›miać.

Naszą stronę odwiedziło już 2066396 osób.