Spotkanie z ZarzÄ…dem PLK S.A.
18 grudnia 2017
W dniu 18.12.2017 r. na zaproszenie ZarzÄ…du PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Warszawie odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie Dyrektorów i nauczycieli  szkóÅ‚ z caÅ‚ej Polski , które prowadzÄ… oddziaÅ‚y zwiÄ…zane z kolejÄ…. W spotkaniu wzięła udziaÅ‚ Minister Edukacji Narodowej - Pani Anna Zalewska.

W trakcie otwartej i ciekawej dyskusji, dyrektorzy i nauczyciele ze  szkóÅ‚ kolejowych zadawali Pani Minister wiele pytaÅ„ zwiÄ…zanych z problemami , które wystÄ™pujÄ… w szkolnictwie ponadgimnazjalnym. ZostaÅ‚y poruszone tematy zwiÄ…zane miÄ™dzy innymi z trudnoÅ›ciami  jakie wystÄ™pujÄ… z zaliczeniem egzaminów A.44 i A.45 o kierunku technik  transportu kolejowego. ZgÅ‚oszono propozycjÄ™, aby wystÄ…pić do Prezesa ZwiÄ…zku Pracodawców Kolejowych Pana Krzysztofa MamiÅ„skiego  o zaakceptowanie piÄ™ciu
darmowych przejazdów dla uczniów klas kolejowych lub bezpÅ‚atny przejazd uczniów tych klas z miejsca zamieszkania i powrotu ze szkoÅ‚y. Poruszono także  temat  promocji  szkóÅ‚ kolejowych u pracodawców kolejowych.

Pani Minister wyraziÅ‚a gotowość udzielenia odpowiedzi na wiele innych ważnych pytaÅ„ , nurtujÄ…cych dyrektorów i  nauczycieli szkóÅ‚ kolejowych w Polsce. Pan Prezes PLK oraz Pani Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych podkreÅ›lili, że należy nadal pogÅ‚Ä™biać dalszÄ… owocnÄ… wspóÅ‚pracÄ™ z OddziaÅ‚ami zwiÄ…zanymi z kolejÄ… ze szkóÅ‚ Å›rednich  oraz kontynuować przyznawanie stypendiów dla wyróżniajÄ…cych siÄ™ uczniów tychże klas dla dobra kolei w Polsce XXI wieku.

W spotkaniu uczestniczyli:
1. Anna       Zalewska   -  Minister  Edukacji  Narodowej
2. Ireneusz  Merchel     -  Prezes  ZarzÄ…du PLK S.A.
3. Arnold     Bresch       -  CzÅ‚onek ZarzÄ…du - dyrektor ds. realizacji i inwestycji
4. Grażyna   Blicharz     -  Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
5. Dyrektorzy ZakÅ‚adów Linii Kolejowych w Polsce
6. Dyrektorzy, nauczyciele SzkóÅ‚ z OddziaÅ‚ami kolejnictwa
ZdjecieZdjecieZdjecie
Naszą stronę odwiedziło już 2066121 osób.