II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym
19 grudnia 2017

W dniu 19 grudnia 2017 r. drużyna Naszej szkoÅ‚y w skÅ‚adzie: Gerard Gryzgot, Kacper Nowakowski i Piotr KubryÅ„ski braÅ‚a udziaÅ‚ w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym, organizowanym przez KatedrÄ™ Transportu Szynowego Wyższej SzkoÅ‚y Biznesu w DÄ…browie Górniczej. W Konkursie udziaÅ‚ wzięło niemal 150 uczniów z 16 szkóÅ‚ kolejowych z caÅ‚ej Polski. Zadaniem uczestników byÅ‚o rozwiÄ…zanie w czasie 1,5 h testu wiedzy skÅ‚adajÄ…cego siÄ™ z 25 pytaÅ„ zamkniÄ™tych dotyczÄ…cych szeroko rozumianej tematyki transportu kolejowego.Konkurs adresowany byÅ‚ do uczniów ksztaÅ‚cÄ…cych siÄ™ w specjalnoÅ›ciach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkóÅ‚ ponadgimnazjalnych, zainteresowanych tematem transportu kolejowego.

Celem wydarzenia byÅ‚o promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doÅ›wiadczeÅ„ zawodowych, nawiÄ…zanie wspóÅ‚pracy miÄ™dzy podmiotami ksztaÅ‚cÄ…cymi w w/w zawodach oraz promocja ksztaÅ‚cenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

ZdjecieZdjecieZdjecieZdjecie

Naszą stronę odwiedziło już 2066080 osób.