WGA Wrocław 9.02.2018
12 luty 2018
W dniu 09 lutego 2018 roku dziÄ™ki uprzejmoÅ›ci Pana Naczelnika z Sekcji PLK we WrocÅ‚awiu mÅ‚odzież z klasy I technikum z Å»arowa o kierunku technik transportu kolejowego, po raz pierwszy w swoim życiu mogÅ‚a zobaczyć  pracÄ™ dyżurnego ruchu, nastawniczego na jednej z najwiÄ™kszych nastawni dysponujÄ…cych w części zachodniej Polski tj. nastawni WGA we WrocÅ‚awiu. Oprócz obserwacji pracy dyżurnego dysponujÄ…cego, dyżurnego pomocniczego oraz nastawniczych, mÅ‚odzież mogÅ‚a zapoznać siÄ™ z urzÄ…dzeniami sterowania ruchem kolejowym, wyposażeniem nastawni pod czujnym okiem Pana Marcina, Zawiadowcy z tej Sekcji. Na zadawane pytania uczniów Pan Zawiadowca i Pani dyżurna nastawni dysponujÄ…cej WGA we WrocÅ‚awiu udzielali wyczerpujÄ…cych odpowiedzi dotyczÄ…cych pracy ISDER oraz nastawniczego. Dodatkowo pod nadzorem Pani dyżurnej, jeden z uczniów mógÅ‚ przygotować drogÄ™ przebiegu dla pociÄ…gu wjeżdżajÄ…cego od strony Grabiszyn PODG do stacji WrocÅ‚aw GÅ‚ówny. Uczniowie również bacznie obserwowali wjazd pociÄ…gów pasażerskich do stacji WrocÅ‚aw GÅ‚ówny od strony Opola, KÅ‚odzka, Jelcz Laskowic, zwracajÄ…c szczególnÄ… uwagÄ™ na stan techniczny taboru oraz czy pociÄ…g wjeżdża z sygnaÅ‚ami koÅ„ca pociÄ…gu. Zostali również zapoznani z SWDR oraz wszelkimi dokumentami, które obowiÄ…zujÄ… na nastawni dysponujÄ…cej zgodnie z obowiÄ…zujÄ…cymi przepisami Ir-1.
ReasumujÄ…c zorganizowanÄ… wycieczkÄ™, mÅ‚odym adeptom podobaÅ‚a siÄ™ praca, gdzie w sposób znaczÄ…cy zauważyli, że praca dyżurnego ruchu, nastawniczego jest bardzo odpowiedzialna. W tej pracy podczas peÅ‚nionego dyżuru należy być skupionym i tak prowadzić ruch pociÄ…gów w obrÄ™bie stacji WrocÅ‚aw GÅ‚ówny, by zachować wszelkie standardy bezpieczeÅ„stwa obowiÄ…zujÄ…ce na sieci PKP.
Naszą stronę odwiedziło już 2066310 osób.