Innowacja Pedagogiczna – wycieczka do PKP Intercity Wrocław
19 luty 2018

W dniu 19.02.2018 r. uczniowie klasy II Technikum Transportu Kolejowego uczestniczyli w zajÄ™ciach praktycznych we WrocÅ‚awiu zorganizowanych i przeprowadzonych przez p. Andrzeja WirÄ™ instruktora wagonowego ZakÅ‚adu Zachodniego w Poznaniu "PKP Intercity" S.A. we wspóÅ‚pracy z nauczycielami ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ w Å»arowie. Uczniowie na zajÄ™ciach w szkole zapoznali siÄ™ z budowÄ… i zasadÄ… dziaÅ‚ania urzÄ…dzeÅ„ hamulcowych stosowanych w pojazdach kolejowych. Natomiast na zajÄ™ciach we WrocÅ‚awiu mogli zapoznać siÄ™ z w/w zagadnieniami od strony praktycznej. DziÄ™ki wspóÅ‚pracy z PKP Intercity oddziaÅ‚ Zachodni uczniowie naszej szkoÅ‚y mogli uczestniczyć w próbie hamulca przeprowadzonej na pociÄ…gu PKP Intercity wyruszajÄ…cym w trasÄ™ na torach na grupie odstawczej „B”.

NastÄ™pnie po przejÅ›ciu na halÄ™ warsztatowÄ… zapoznali siÄ™ z budowÄ… ukÅ‚adu hamulcowego wagonów oraz mieli okazjÄ™ zobaczyć dziaÅ‚anie sterownika hamulca zespolonegohamulca bezpieczeÅ„stwa oraz hamulca rÄ™cznegoUczniowie w ramach zajęć wykonywali pracÄ™ rewidenta taboru.

ZajÄ™cia skoÅ„czyÅ‚y siÄ™ testem potwierdzajÄ…cym zdobyty umiejÄ™tnoÅ›ciWszyscy uczniowie uczestniczÄ…cy w szkoleniu zdali test na ocenÄ™ pozytywnÄ….

Naszą stronę odwiedziło już 2066419 osób.