Zajęcia w pracowni TTK - PKP Intercity 05.10.2018
25 października 2018

W dniu 05.10.2018 r. w Zespole SzkóÅ‚ w Å»arowie przeprowadzono zajÄ™cia dla uczniów III klasy Technikum podnoszÄ…ce kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technik Transportu Kolejowego, z wykorzystaniem sprzÄ™tu uzyskanego z projektu „Wyposażenie w nowoczesny sprzÄ™t i materiaÅ‚y dydaktyczne pracowni i warsztatów zawodowych w […] Zespole SzkóÅ‚ im. JÄ™drzeja Åšniadeckiego w Å»arowie […] ” nr RPDS.07.02.04-02-0002/16.

ZajÄ™cia przeprowadziÅ‚y pracownice ZakÅ‚adu Zachodniego w Poznaniu PKP Intercity S.A., Sekcji Handlowej we WrocÅ‚awiu: Panie Alicja  Furtak i Magdalena Nagrodzka.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z:

1. rodzajami wagonów,
  2. rodzajami pociÄ…gów,
  3. taryfami przewozowymi,
  4. zasadami wystawiania biletów,
  5. obsługą terminali biletowych,

które wystÄ™pujÄ… w spóÅ‚ce PKP Intercity.

W czasie zajęć wykorzystano tablicÄ™ multimedialnÄ…, projektor (uzyskane z projektu) oraz terminale biletowe (wÅ‚asność PKP Intercity). Przeprowadzone zajÄ™cia sÄ… poczÄ…tkiem cyklicznych szkoleÅ„ dla uczniów klasy II i III Technikum Transportu Kolejowego prowadzonych przez pracowników PKP Intercity oddziaÅ‚ Zachodni we WrocÅ‚awiu oraz pracowników Pogotowia Ratunkowego Åšwidnicy w roku szkolnym 2018/2019 w ramach Innowacji Pedagogicznej „PociÄ…giem w przyszÅ‚ość”.

Uzyskany w ramach projektu sprzÄ™t uatrakcyjniÅ‚ prowadzone zajÄ™cia oraz pomógÅ‚ w lepszym przyswojeniu informacji i umiejÄ™tnoÅ›ci przez uczniów. UÅ‚atwi to start w karierze zawodowej w zakÅ‚adach zwiÄ…zanych z kolejÄ….

Zdjecie

Naszą stronę odwiedziło już 2066247 osób.