Informacje z biblioteki szkolnej
29 kwietnia 2020

Kochani😊😊

Kilka dni temu obchodziliÅ›my wyjÄ…tkowe Å›wiÄ™to dla wszystkich czytelników na caÅ‚ym Å›wiecie,
a mianowicie Åšwiatowy DzieÅ„ Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zawsze organizowane byÅ‚y liczne wydarzenia literackie, spotkania autorskie i kiermasze książek. Obecna sytuacja wiele zmieniÅ‚a, ale uważam że jest to Å›wietna okazja, aby podzielić siÄ™ z Wami pewnymi propozycjami czytelniczymi. Generalnie wÅ›ród ludzi panuje przekonanie o tym że mÅ‚odzież nie czyta, uważam że jest to wierutnÄ… bzdurÄ…, myÅ›lÄ™ że wystarczy zaproponować odpowiedniÄ… książkÄ™, takÄ… która wciÄ…gnie czytelnika na dÅ‚ugie godziny😊😊. PrzygotowaÅ‚am dla Was kilka propozycji książek, które ostatnio przeczytaÅ‚am i myÅ›lÄ™, że mogÅ‚yby Was zainteresować😊. Oto one:

1. „Jak nie dać sobÄ… manipulować” autorstwa Christel Petitcollin. Książka jest swego rodzaju poradnikiem, powstaÅ‚a na przykÅ‚adzie historii ofiar manipulacji, a jej zadaniem jest pomoc w radzeniu sobie w konfrontacji z osobami, które próbujÄ… nam zaszkodzić. CzÄ™sto w swoim życiu spotykamy siÄ™ z ludźmi, którzy chcÄ… nami manipulować, aby osiÄ…gnąć swoje cele. Książka może okazać siÄ™ pomocna w rozpoznaniu toksycznych osób i wyswobodzeniu siÄ™ spod ich wpÅ‚ywu.
  2. „Pacjentka” autorstwa Michaelides Alex, jest to thriller psychologiczny. Opowiada o pozornie szczęśliwym małżeÅ„stwie. Ona wziÄ™ty fotograf i ceniona malarka, prowadzi cudowne życie. Do czasu, kiedy pewnego wieczoru zabija swojego męża. Od tego momentu przestaje również mówić, nikt poza niÄ… nie wie dlaczego i jak doszÅ‚o do tragedii. Trafia do zamkniÄ™tego oÅ›rodka psychiatrycznego, w którym nowo przyjÄ™ty psychoterapeuta, zafascynowany jej historiÄ…, stara siÄ™ sprawić aby siÄ™ przed nim otworzyÅ‚a, wyjawiajÄ…c tajemnicÄ™  Å›mierci męża.
  3. „Tatuażysta z Auschwits” autorstwa Morris Heather, jest książkÄ… z serii historii prawdziwych. Opowiada ona o życiu Lalego SokoÅ‚owa, który w obozie koncentracyjnym zajmowaÅ‚ siÄ™  tatuowaniem numerów na ramionach przybyÅ‚ych do obozu więźniów. ZajÄ™cie to dawaÅ‚o mu wiele możliwoÅ›ci, które wykorzystywaÅ‚ pomagajÄ…c osadzonym i wykazujÄ…c siÄ™ tym samym niezwykÅ‚Ä… odwagÄ…. Autorka przedstawia w książce obozowÄ… codzienność, okrucieÅ„stwo, gÅ‚ód, strach, Å›mierć, ale także miÅ‚ość, którÄ… można odnaleźć nawet w takim piekle, miÅ‚ość która trzyma przy życiu i daje nadziejÄ™.
  4. „Poszukiwanie” autorstwa Charlotte Link to kolejna książka, którÄ… chciaÅ‚abym Wam polecić. Akcja ma rozgrywa siÄ™ w póÅ‚nocnej Anglii, gdzie na rozlegÅ‚ych wrzosowiskach zostaje odkryte ciaÅ‚o zaginionej rok wczeÅ›niej czternastoletniej dziewczyny. Wkrótce potem ginie kolejna nastolatka. Policja ogÅ‚asza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawce? Ten i wiele innych ciekawych, wciÄ…gajÄ…cych wÄ…tków znajdziecie w tej powieÅ›ci sensacyjnej.
  5. „Stowarzyszenie umarÅ‚ych poetów” powieść autorstwa N.H. Kleinbaum. To wzruszajÄ…ca historia do której lubiÄ™ wracać. Opowiada o losach uczniów Akademii Weltona, elitarnej szkoÅ‚y Å›redniej, która szczyci siÄ™ wysokimi osiÄ…gniÄ™ciami i bardzo surowÄ… dyscyplinÄ…, a jej gÅ‚ównymi zasadami sÄ…: Tradycja, Honor, Dyscyplina i DoskonaÅ‚ość. Do czasu, pojawienia siÄ™ nowego nauczyciela, a wraz z nim zupeÅ‚nie nowego podejÅ›cie do ksztaÅ‚cenia i wychowywania mÅ‚odych ludzi. Obrona wÅ‚asnej indywidualnoÅ›ci, wrażliwość na poezjÄ™ i umiejÄ™tnoÅ›ci dostrzegania jej wokóÅ‚ siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzieÅ„, to wartoÅ›ci które uczniowie próbujÄ… realizować w tajnym klucie „Stowarzyszenie umarÅ‚ych poetów”. Czy rygorystyczne przestrzeganie tradycji, zwycięży z prawem do marzeÅ„, wolnoÅ›ci i mÅ‚odzieÅ„czego buntu???

Kochani, a może Wy ostatnio przeczytaliście coś, co warto byłoby polecić innym😊, jeśli tak bardzo proszę o informacje do mnie na Messengera😊 Pozdrawiam Was serdecznie Kinga Bujak😊

Naszą stronę odwiedziło już 2066098 osób.