Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1 września 2020

DRODZY UCZNIOWIE! SZANOWNI RODZICE!

ROZPOCZYNAMY DZISIAJ NOWY ROK SZKOLNY. ODSŁANIAMY TYM SAMYM NOWĄ, NIEZAPISANĄ JESZCZEKARTĘ HISTORII TEGO MIEJSCA.

Zapiszmy jÄ… mÄ…drze i odpowiedzialnie , nie tracÄ…c poczucia sensu bycia tutaj razem. Być razem to znaczy wiedzieć kim jesteÅ›my, skÄ…d pochodzimy, jakie wartoÅ›ci nas Å‚Ä…czÄ…, jakiego dziedzictwa jesteÅ›my spadkobiercami, do czego zmierzamy i jaki przyÅ›wieca nam cel. Jakość ludzkiego życia jest wyrazem mÄ…droÅ›ci, która niczym klamrÄ… spina  - PAMIĘĆ- jako tożsamość narodowÄ…, kulturalnÄ… i cywilizacyjnÄ… ze zdobyczami nowoczesnej wiedzy i nauki.

Jednakże bez duchowego wymiaru, jakim jest Å‚ad moralny, jakość ludzkiego życia bÄ™dzie niepeÅ‚na. Dlatego też
w szkole staramy się łączyć wszystkie wymiary naszego człowieczeństwa i humanizmu.

MyÅ›lÄ™, ze po 4 miesiÄ…cach zdalnej nauki chÄ™tnie wracacie do: szkoÅ‚y, swoich koleżanek, kolegów i nauczycieli. ChciaÅ‚abym bardzo serdecznie was powitać, po tak dÅ‚ugiej nieobecnoÅ›ci w szkole.

Pomimo reżimu sanitarnego , który obowiÄ…zuje w każdej szkole w kraju, postarajmy siÄ™ wspólnie pracować i uczyć bezpiecznie. ProszÄ™ wszystkich o dostosowanie siÄ™ do obowiÄ…zujÄ…cego w szkole reżimu sanitarnego, czÄ™ste mycie
i dezynfekowanie rÄ…k oraz o zachowanie dystansu spoÅ‚ecznego. Wychowawcy dokÅ‚adnie omówiÄ… z wami obowiÄ…zujÄ…ce w tym wzglÄ™dzie zasady.

No cóż – zachÄ™cam i zapraszam wszystkich –caÅ‚Ä… naszÄ… spoÅ‚eczność-do podjÄ™cia wyzwaÅ„ rozpoczynajÄ…cego siÄ™ roku szkolnego i życzÄ™ powodzenia.

Dorota Jasztal

Naszą stronę odwiedziło już 2066335 osób.