31 maja 2021

Termin zgłoszeń do 01.09.2021 r. godz: 23:59

Stypendia dla maturzystów z niezamożnych rodzin zamierzajÄ…cych podjąć studia

indeks

GÅ‚ównym celem programu "Indeks Start2Star" jest zapewnienie wybranej grupie maturzystów, pochodzÄ…cych z niezamożnych rodzin, Å›rodków finansowych na odbycie studiów. Stypendium może dotyczyć studiów na uczelni prywatnej.

Kto może ubiegać się o fundusze

Osoby ubiegające się o stypendium powinny spełniać następujące kryteria:

- sÄ… uczniami ostatniej klasy szkoÅ‚y ponadgimnazjalnej i w bieżącym roku szkolnym przystÄ…piÄ… do zdawania egzaminu maturalnego,

- ich miesiÄ™czny dochód netto na osobÄ™ w rodzinie wynosiÅ‚ mniej niż 1500 zÅ‚ przez ostatnie dwa lata podatkowe,

- ich Å›rednia ocen na Å›wiadectwie ukoÅ„czenia przedostatniej klasy szkoÅ‚y ponadgimnazjalnej jest wyższa niż 4,0,

- wykazują się aktywnością pozaszkolną,

- uczestniczÄ… w procesie rekrutacji na wybranÄ… uczelniÄ™ na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w trybie stacjonarnym.

Wysokość dofinansowania

Stypendium wynosi Å›rednio 1600 zÅ‚ brutto. Stypendium przyznawane jest na caÅ‚y okres trwania studiów. W przypadku studiów dwustopniowych, KapituÅ‚a może przedÅ‚użyć przyznawanie stypendium na okres trwania uzupeÅ‚niajÄ…cych studiów magisterskich.

Ze stypendium mogą zostać pokryte następujące koszty:

- koszty utrzymania studenta w miejscu studiowania,

- koszty zwiÄ…zane z naukÄ…,

- koszty uczelni obciążające studenta,

- inne wzajemnie ustalone koszty dodatkowe.

WiÄ™cej informacji na stronie organizatora.

Termin zgłoszeń do 01.09.2021 r. godz: 23:59

Stypendia dla maturzystów z niezamożnych rodzin zamierzajÄ…cych podjąć studia

indeks

Kto może ubiegać się o fundusze

Osoby ubiegające się o stypendium powinny spełniać następujące kryteria:

- wykazują się aktywnością pozaszkolną,

Wysokość dofinansowania

Ze stypendium mogą zostać pokryte następujące koszty:

- koszty utrzymania studenta w miejscu studiowania,

- koszty zwiÄ…zane z naukÄ…,

- koszty uczelni obciążające studenta,

- inne wzajemnie ustalone koszty dodatkowe.

WiÄ™cej informacji na stronie organizatora.

Naszą stronę odwiedziło już 2066384 osób.