Technik Technologii Ceramicznej
14 marca 2013

WspóÅ‚praca ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ w Å»arowie

z biznesem i uczelniami wyższymi

W dniu 5 marca 2013 r. w siedzibie przedsiÄ™biorstwa Polska Ceramika OgniotrwaÅ‚a „Å»arów” S.A. odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie dyrektora szkoÅ‚y Pani Doroty Jasztal z ZarzÄ…dem reprezentowanym przez PaniÄ… KatarzynÄ™ Klimowicz – Prezesa i Pana SÅ‚awomira KÅ‚ósekWiceprezesa oraz z dr. hab. inż. Jackiem SzczerbÄ…, profesorem AGH w Katedrze Ceramiki i MateriaÅ‚ów OgniotrwaÅ‚ych.

Spotkanie dotyczyÅ‚o uruchomienia, a wÅ‚aÅ›ciwie reaktywowania po kilku latach klasy o profilu technik technologii ceramicznej. Dolny ÅšlÄ…sk to zagÅ‚Ä™bie surowców ceramicznych, ale i firm produkujÄ…cych wyroby ceramiczne. WÅ›ród nich PCO „Å»arów” S. A. jest Å›wiatowym liderem w produkcji materiaÅ‚ów ogniotrwaÅ‚ych. Okazuje siÄ™, że w tej branży zaczęło brakować wykwalifikowanych pracowników technicznych, informatyków z odpowiedniÄ… wiedzÄ… merytorycznÄ… jak i „biaÅ‚ych murarzy” do montażu materiaÅ‚ów ogniotrwaÅ‚ych w piecach.

RozpoczÄ™cie wspóÅ‚pracy szkoÅ‚y z firmami ceramicznymi i AGH w Krakowie ma zaowocować stworzeniem w roku szkolnym 2014/2015 klasy technika technologii ceramicznej pod patronatem PCO „Å»arów” S.A. i AGH w Krakowie.

W ramach tej klasy mamy zamiar wspólnie z pracownikami naukowymi szacownej uczelni (AGH) opracować innowacjÄ™ pedagogicznÄ…, która pozwoli na lepsze przygotowanie uczniów do studiowania na wydziale Inżynierii MateriaÅ‚owej i Ceramiki w AGH bÄ…dź podjÄ™cia pracy w firmie ceramicznej.

Zapraszamy do obserwacji strony, na której bÄ™dziemy umieszczać na bieżąco postÄ™p prac nad reaktywacjÄ… wyżej wymienionego kierunku.

Naszą stronę odwiedziło już 2066369 osób.