Aplikacja OSE - mOchrona
21 stycznia 2022

mochrona

Szanowni Państwo,

w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarczamy do szkóÅ‚ w caÅ‚ej Polsce szybki, bezpÅ‚atny i bezpieczny internet. Wiemy, że towarzyszy on PaÅ„stwu w codziennej pracy, podobnie jak udostÄ™pniane przez nas materiaÅ‚y edukacyjne. Mamy nadziejÄ™, że dziÄ™ki nim lekcje stajÄ… siÄ™ jeszcze ciekawsze, a kompetencje cyfrowe uczniów – coraz wyższe.

Dodatkowo przygotowaliÅ›my narzÄ™dzie, które pomoże dbać o bezpieczeÅ„stwo najmÅ‚odszych użytkowników internetu również poza szkoÅ‚Ä…. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiÄ…zanie wspierajÄ…ce ustalanie reguÅ‚ dotyczÄ…cych korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalajÄ…ce rodzicom (opcjonalnie) na dostÄ™p do informacji o aktywnoÅ›ci dziecka na jego urzÄ…dzeniu. Można jÄ… pobrać bezpÅ‚atnie na smartfony, tablety i komputery.

KsztaÅ‚towanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać siÄ™ przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. RozwiÄ…zania technologiczne, takie jak narzÄ™dzia ochrony rodzicielskiej, mogÄ… być znaczÄ…cym wsparciem w tym procesie. ZachÄ™camy do przekazania informacji o aplikacji mOchrona rodzicom PaÅ„stwa uczniów.

PrzygotowaliÅ›my gotowy materiaÅ‚ dla rodziców w dwóch wersjach – elektronicznej i przeznaczonej do druku. Można go wykorzystać na różne sposoby:

przekazać na osobistym spotkaniu, np. zebraniu,

umieÅ›cić w widocznym miejscu w szkole,

wysÅ‚ać mailem,

opublikować na stronie internetowej szkoÅ‚y,

umieÅ›cić w dzienniku elektronicznym.

WiÄ™cej informacji o naszym nowym narzÄ™dziu można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mochrona. ZachÄ™camy również do zapoznania siÄ™ z aktualnoÅ›ciÄ… „5 pytaÅ„ o… aplikacjÄ™ mOchrona”.

Z serdecznymi pozdrowieniami

ZespóÅ‚ OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

nask.pl ose.gov.pl osehero.pl it-szkola.edu.pl

Facebook OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Naszą stronę odwiedziło już 2066138 osób.