Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy
9 marca 2022

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Kuratorium OÅ›wiaty we WrocÅ‚awiu zwraca siÄ™ z uprzejmÄ… proÅ›bÄ… o zamieszczenie poniższego komunikatu na stronie internetowej PaÅ„stwa szkoÅ‚y/placówki.

Wsparcie edukacyjne osób przybywajÄ…cych z Ukrainy – wypeÅ‚nij formularz zgÅ‚oszeniowy!

Znasz jÄ™zyki wschodniosÅ‚owiaÅ„skie? JesteÅ› studentem, nauczycielem lub wykÅ‚adowcÄ…? Chcesz wesprzeć edukacyjnie mÅ‚odych ludzi przybywajÄ…cych z Ukrainy? JeÅ›li możesz pomóc w ten sposób, to zachÄ™camy do wypeÅ‚nienia formularza dostÄ™pnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego poÅ›rednictwem można zaoferować pomoc edukacyjnÄ… dla dzieci i mÅ‚odzieży z Ukrainy oraz okreÅ›lić rodzaj wsparcia.

Formularz zgłoszeniowy

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostÄ™pniliÅ›my formularz rejestracyjny dotyczÄ…cy wsparcia edukacyjnego dzieci i mÅ‚odzieży z Ukrainy. Za jego poÅ›rednictwem można zaoferować pomoc edukacyjnÄ… i okreÅ›lić jej formÄ™.

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostanÄ… automatycznie przekazane do wÅ‚aÅ›ciwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oÅ›wiaty. Koordynatorzy bÄ™dÄ… kontaktowali siÄ™ z wolontariuszami w miarÄ™ pojawiajÄ…cych siÄ™ potrzeb.

W sposób szczególny do angażowania siÄ™ w wolontariat edukacyjny zachÄ™camy nauczycieli, studentów i wykÅ‚adowców. Niezwykle cenne bÄ™dzie wsparcie osób znajÄ…cych jÄ™zyki wschodniosÅ‚owiaÅ„skie (ukraiÅ„ski, rosyjski czy biaÅ‚oruski). W pomoc edukacyjnÄ… mogÄ… siÄ™ także wÅ‚Ä…czyć przedstawiciele organizacji pozarzÄ…dowych, firm i stowarzyszeÅ„.

ZachÄ™camy do wÅ‚Ä…czenia siÄ™ w wolontariat edukacyjny!

ŹródÅ‚o MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

Plac PowstaÅ„ców Warszawy 1

Naszą stronę odwiedziło już 2066061 osób.