Koferencja PKP - Technik Transportu Kolejowego
17 czerwca 2013

Dnia 17 czerwca 2013 r. o godz. 10.00 w Zespole SzkóÅ‚ w Specjalnych w Åšwidnicy odbyÅ‚a siÄ™ zorganizowana przez StarostÄ™ Powiatu Åšwidnickiego i Dyrektora ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ w Å»arowie konferencja ”Powiat Åšwidnicki stawia na ksztaÅ‚cenie w zawodach zamawianych przez grupÄ™ PKP. Jej celem byÅ‚a promocja zawodów, którymi zainteresowana jest grupa PKP.

WÅ›ród zaproszonych goÅ›ci byli:

• p. WÅ‚odzimierz Chlebosz – CzÅ‚onek ZarzÄ…du Województwa DolnoÅ›laskiego,
  • p. Zygmunt Worsa – Starosta Powiatu Åšwidnickiego,
  • p. Sabina Cebula – CzÅ‚onek ZarzÄ…du Powiatu Åšwidnickiego ,
  • p. Leszek Michalak – Burmistrz Miasta Å»arów,

oraz dyrektorzy zakÅ‚adów PKP PLK w WaÅ‚brzychu, WrocÅ‚awiu i  PKP Cargo S.A. – ZakÅ‚ad DolnoÅ›lÄ…ski, a także p. Jacek Cichura - zastÄ™pcÄ… naczelnika zakÅ‚adu w Jeleniej Górze.

Na konferencji promowano nowy zawód – Technik Transportu Kolejowego, który od roku szkolnego 2013/2014 zostaje otwarty w Zespole SzkóÅ‚ w Å»arowie.

PKP PLK S.A.  finansuje stypendia dla najlepszych uczniów już po pierwszym semestrze klasy pierwszej i jest to 300zÅ‚/miesiÄ…c, a od drugiej klasy ta kwota miesiÄ™cznie roÅ›nie co roku o 50 zÅ‚.  W IV klasie stypendysta otrzymuje 500zÅ‚/miesiÄ…c. Ponadto ze stypendystami PKP PLK podpisuje w trakcie nauki umowÄ™ o procÄ™ po ukoÅ„czeniu szkoÅ‚y.

Doradcy zawodowi z gimnazjów obecni na konferencji stwierdzili, że os wrzeÅ›nia, przyszÅ‚ego roku szkolnego na leży zintensyfikować spotkania przedstawicieli szkoÅ‚y z uczniami i ich rodzicami – od wrzeÅ›nia

Uważamy,  że zawód Technik Transportu Kolejowego jest zawodem który warto wybrać, a najbliższÄ… szkoÅ‚a ksztaÅ‚cÄ…cÄ… w tym kierunku, jest ZespóÅ‚ SzkóÅ‚ Å»arowie.

Naszą stronę odwiedziło już 2066161 osób.