Wycieczka na lotnisko Modlin
28 marca 2014

27 marca 2014 roku 45-osobowa grupa uczniów z naszej szkoÅ‚y uczestniczyÅ‚a w wycieczce na lotnisko w Modlinie oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Uczniowie mieli okazje zapoznać siÄ™ z funkcjonowaniem lotniska, a także zobaczyć strefy lotniska, które dla normalnego pasażera sÄ… niedostÄ™pne.

Pierwszym punktem wycieczki byÅ‚a kontrola bezpieczeÅ„stwa, taka jakÄ… przechodzi każdy pasażer korzystajÄ…ce z usÅ‚ug linii lotniczych. NastÄ™pnie z okien autobusu uczniowie mogli zobaczyć drogÄ™ koÅ‚owania oraz pas startowy. Dużym zainteresowaniem cieszyÅ‚ siÄ™ pokaz sprzÄ™tu ratowniczego i przeciwpożarowego, a także sprzÄ™tu do utrzymania pasa startowego. Dużym zdziwieniem dla uczniów byÅ‚a informacja o zatrudnieniu ptaków drapieżnych (sokoÅ‚ów i jastrzÄ™bi). Ptaki te majÄ… za zadanie odstraszanie ptaków z terenu lotniska.

Po atrakcjach na lotnisku uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zapoznać się z tragiczną historią tego zrywu narodowego.

Wycieczka zostaÅ‚a zorganizowana w ramach „Modernizacja ksztaÅ‚cenia zawodowego na Dolnym ÅšlÄ…sku II”.

ZdjecieZdjecieZdjecieZdjecie

Naszą stronę odwiedziło już 2066317 osób.