Stypendia wręczone
23 kwietnia 2014

Stypendia wręczone!!!!

15 kwietnia 2014 r. w Zespole  SzkóÅ‚ w Å»arowie odbyÅ‚a siÄ™ uroczystość wrÄ™czenia stypendiów uczniom klasy
I technikum w zawodzie Technik Transportu Kolejowego
. Fundatorem stypendiów jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., który w ten sposób chce zachÄ™cić uczniów do ksztaÅ‚cenia w tym zawodzie, majÄ…c na celu rozwój tej gaÅ‚Ä™zi gospodarki i wypeÅ‚nienie tzw. „luki pokoleniowej” wÅ›ród pracowników kolei. Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie przez uczniów  Technikum Transportu Kolejowego po I semestrze nauki  jak najwyższej Å›redniej ocen i utrzymywanie takich wyników przez caÅ‚y okres ksztaÅ‚cenia. WÅ›ród wyróżnionych stypendiami znaleźli siÄ™: Witold Zaremba, Wojciech GrzÄ™da, Piotr Nowak, Patrycja Suck, Katarzyna StanowiÅ„ska, Joanna Chmiel. Oprócz gratyfikacji pieniężnej uczniowie otrzymali także drobne upominki.

SwojÄ… obecnoÅ›ciÄ… uroczystość zaszczycili: w imieniu pana wicepremiera RzÄ…du Rzeczypospolitej Polskiej Janusza PiechociÅ„skiego - poseÅ‚ PSL pani Halina Szymiec-RaczyÅ„ska, czÅ‚onek zarzÄ…du Województwa DolnoÅ›lÄ…skiego pan WÅ‚odzimierz Chlebosz, Starosta Powiatu Åšwidnickiego pan Zygmunt Worsa, przewodniczÄ…cy Komisji OÅ›wiaty i Wychowania pan WÅ‚adysÅ‚aw GoÅ‚Ä™biowski, Dyrektor ZakÅ‚adu Linii Kolejowych w WaÅ‚brzychu pan Roman Witulski – fundator stypendiów z ramienia PKP PLK S.A., Dyrektor WydziaÅ‚u OÅ›wiaty i Wychowania pan StanisÅ‚aw Szelewa, pracownicy Muzeum PrzemysÅ‚u i Kolejnictwa w Jaworzynie ÅšlÄ…skiej, przedstawiciele zaprzyjaźnionych gimnazjów z opiekunami oraz rodzice stypendystów.

Pani poseÅ‚ przeczytaÅ‚a list otwarty  od wicepremiera PiechociÅ„skiego, w którym wiele uwagi zostaÅ‚o poÅ›wiecone  koniecznoÅ›ci rozwoju szkolnictwa zawodowego i kadry technicznej zwiÄ…zanej z kolejÄ…. Zasadność sÅ‚ów premiera w swoich wystÄ…pieniach  podkreÅ›lali także zaproszeni  goÅ›cie. Wielkim zainteresowaniem cieszyÅ‚a siÄ™ prezentacja multimedialna przygotowana i przedstawiona przez paniÄ… dyrektor Biblioteki Miejskiej w Åšwiebodzicach, MaÅ‚gorzatÄ™ GrudziÅ„skÄ…, a caÅ‚ość dopeÅ‚niÅ‚ krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoÅ‚y. Po zakoÅ„czeniu uroczystoÅ›ci goÅ›cie niejednokrotnie podkreÅ›lali, jak bardzo potrzebna jest wykwalifikowana kadra i jak wielkie możliwoÅ›ci stojÄ… przed mÅ‚odzieżą technikum, która otrzymujÄ…c wsparcie finansowe przez caÅ‚y okres ksztaÅ‚cenia ma także zapewnionÄ… pracÄ™, co na pewno w obecnej sytuacji gospodarczej nie jest bez znaczenia.

Warto zatem pomyÅ›leć  o tym , co nas czeka w przyszÅ‚oÅ›ci, tej przecież niedalekiej.

stypendyści

Naszą stronę odwiedziło już 2066315 osób.